BASIN BÜLTENİ

Yeni Çevreci Nakış İpliklerini IGM 2022’de Sergileyecek

Satışları tüm hızıyla devam eden IGM 2022 İstanbul 27. Uluslararası Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı’na katılımcılar yoğun ilgi gösteriyor. Başvurusunu tamamlayan firmalar arasına lider nakış ipliği ve aksesuar üreticilerinden Madeira da katıldı. Nakışta sektöre yön veren firmalar arasında yer alan Madeira, IGM 2022 Fuarı’nda inovasyonlarını sektöre sunmaya hazırlanıyor.

Konfeksiyon sektörünü 27. kez İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirecek olan IGM 2022 Fuarı, 8-11 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Geniş ve kapsamlı katılımcı profili, teknoloji ve ürün çeşitliliği ile tüm konfeksiyon ve hazır giyim sektörünü kucaklayacak olan IGM 2022 Fuarı; Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Balkanlar’a dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçiye ve alım heyetine ev sahipliği yapacak.

Madeira Pazarlama Uzmanı Seda Sabâhi Gedikoğlu Kızılkaya, IGM 2022 Fuarı’na katılma nedenlerini şöyle anlattı: “Fuarlar yeni trendlerin ve inovasyonların ilk duyurulduğu yerdir. Fuarlardaki yüksek medya ilgisi, hem ürün ve hizmet lansmanı yapan köklü firmalar hem de yeni kurulmuş olup adını duyurmak isteyen firmalar için çok önemli fırsatlar sunar. Genel merkezi ve üretim tesisi Almanya-Freiburg’da bulunan Madeira kurulumundan bu yana 103 yılı geride bırakmış, bugün dünya çapında 1000 çalışanı, Avrupa, ABD ve Asya’da bulunan yan kuruluşlarıyla aile içinde işletilen küresel bir oyuncudur. Madeira nakıştaki trendleri ve inovasyonları takip eden bir marka olarak, IGM 2022 Fuarı’nda inovasyonlarını sektöre duyurmayı ve yeni trendler yaratmayı hedefliyor.”

“Merakla Beklenen IGM 2022’ye Katılımcı Sayısının Yüksek Olacağı Kanaatindeyiz” 

IGM 2022 Fuarı’nın sektör temsilcileri tarafından merakla beklendiğinin altını çizen Kızılkaya, fuarla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “IGM 2022 Fuarı uluslararası bir fuardır. Uluslararası ticaretin en önemli parçalarından biri olan fuarlar, sektörün önde gelen firmaları ve girişimcileri için bir buluşma noktası sağlarken aynı zamanda yeni kontaklar, projeler, işbirlikleri ve bilginin paylaşılması ve yayılması için ortak bir platform oluşturur. Aralık 2019’da başlayan Covid-19, maalesef hızla yayılarak başta sağlık, psikolojik, ekonomik, ticari alanlar gibi her açıdan tüm dünyayı etkisi altına aldı. 2020’den 2021’in ilk yarısına kadar yoğun bir şekilde etkisini sürdürdü. Bu süreç içerisinde tüm uluslararası ve yerel fuarlar, etkinlikler, toplantılar iptal oldu. 2022 yılında pandeminin etkisi hafifledi ve yeni-normal yaşamlarımızı sürdürebilir hale getirdi. Bu sebeplerden IGM 2022 Fuarı, 2018’den bu yana sektörle ilgilenen tüm katılımcıların beklediği bir fuar pozisyonunda yer alıyor. Uzun süreli beklenen ilgi ile katılım sayısının da yüksek olacağı kanaatindeyiz.”

Seda Sabâhi Gedikoğlu Kızılkaya, “Markamızın inovasyonu olan çevreye karşı sorumluluk duygusu ile 2021 yılının sonunda piyasaya çıkardığımız yeni çevreci ipliklerimizi IGM 2022 Fuarı’nda değerli ziyaretçilerimize heyecanla sunacağız.” dedi.