BASIN BÜLTENİ

Umut Lazer – Makina, YUEMEİ Markası ile IGM 2022 Fuarı’nda

Satışları tüm hızıyla devam eden IGM 2022 İstanbul 27. Uluslararası Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı’na katılımcı firmalar yoğun ilgi gösteriyor. Başvurusunu tamamlayan firmalar arasına Umut Lazer & Makina da katıldı. Firma, mümessilliğini yaptığı ve nakış makineleri sektörünün liderlerinden olan YUEMEİ Markasıyla IGM 2022 Fuarı’nda yer alacak.

Konfeksiyon makineleri üreticilerini 27. kez İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirecek olan IGM 2022 Fuarı, 8-11 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Geniş ve kapsamlı katılımcı profili, teknoloji ve ürün çeşitliliği ile tüm konfeksiyon ve hazır giyim sektörünü kucaklayacak olan IGM 2022 Fuarı; Avrupa’dan Asya’ya, Orta Doğu’dan Balkanlar’a dünyanın birçok yerinden binlerce ziyaretçiye ve alım heyetine ev sahipliği yapacak.

Uzun yıllardır nakış makineleri, lazer kesim makineleri ve tela yapıştırma presi üreticisi olarak hizmet veren Umut Lazer & Makina IGM 2022 Fuarı’nda yerini aldı. Firma sahibi Kerem İlhanlı, IGM 2022 Fuarı’na katılma nedenini şöyle açıkladı: “Pandemi nedeniyle son iki yıldır neredeyse tüm sektörlerde görülen daralmanın 2023 yılı içerisinde yukarı yönlü bir ivme kazanacağı görüşündeyiz. Özellikle tekstil sektörünün, 2023 ve takip eden yıllarda ülke ihracatında lokomotif sektörlerden biri olacağını düşünüyoruz. Sektör içerisinde artan dış yatırımcı talepleri ve arzlar, her ne kadar iç piyasa dinamikleri ile paralellik göstermese de son tüketici konumundaki Avrupa ülkelerinin tercihini ülkemizden yana kullanacağı görüşü bizim için ağır basıyor. Pandemi döneminde tekstil sektöründe ciddi üretici konumunda olan bazı Asya ve Uzakdoğu ülkelerindeki artan navlun fiyatlarının halen çok yüksek seyretmesi de coğrafi konum açısından avantajlı olan ülkemiz adına ciddi bir avantaj sağlıyor. Her ne kadar zor bir dönemden geçsek de ‘YUEMEİ’ markası olarak sektördeki bu gelişmeler bizlere gelecek için umut veriyor. Bu umut ışığında fuar ve tanıtımlarda ülkemiz ve firmamız adına yer almak bizim için gurur verici bir vesile olacak. Özellikle IGM 2022 Fuarı’nın zamanlamasının, ekonomik ve finansal anlamda kabuk değiştiren bir dünyanın ve bunun sancılarını fazlasıyla hisseden ülkemizin durumu ile aynı döneme denk gelmesini çok önemsiyoruz.”

“YUEMEİ Kalitesini Lokal Müşterilerimizin Yanı Sıra Çok Uluslu Ziyaretçilerin Beğenisine Sunmak Önceliğimiz”

“Sektörün öncülerinden olan ‘YUEMEİ’ markası ve kalitesini lokal müşterilerimizin yanı sıra çok uluslu ziyaretçilerin de beğenisine sunmak öncelikli görevimiz” diyen İlhanlı, “Lokal müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın bize duyduğu güvenle yeni kitlelere ulaşmak, hem kendi hem ülkemiz adına bir diğer hedefimizdir. Uzun yıllar boyunca sektörde yer almanın ve firmamıza duyulan, kalite öncelikli güvenin verdiği gururu, sektördeki diğer dost meslektaşlarımızla paylaşmak ve örnek teşkil etmek gayesindeyiz.” ifadelerini kullandı.

İlhanlı şöyle devam etti: “Küresel ekonomik dengelerin yeniden şekilleneceğini bu dönemde, ülke olarak sektör ayırt etmeksizin IGM Fuarı tarzı organizasyonları çeşitlendirip çoğaltmak şüphesiz ki gelecek yıllarda ülke ekonomisinin kendini konumlandıracağı yer açısından doğrudan belirleyici bir özelliğe sahip. Bu tür organizasyonların ülke ekonomilerine katkılarını, sektörel bazda, mikro bir ölçekte değerlendirmektense, küresel bazda artan talep ve iş olanaklarını da göz önünde bulundurarak daha geniş bir çerçeveden ele almak daha doğru olacak. Bundan dolayı biz, IGM 2022’nin Nakış Makineleri sektörüne sağlayacağı katkılarından çok tüm tekstil makineleri için olumlu sonuçlanmasını temenni ediyoruz.”