BASIN BÜLTENİ

TİGSAD Başkanı Nazım Kanpolat: IGM Fuarı, Tıpkı ITM ve HIGHTEX Fuarları Gibi Başarılı Olacaktır

Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği (TİGSAD) Başkanı Nazım Kanpolat; “Teknik Fuarcılık’ın fuarcılık alanındaki başarısı belli. Bu nedenle IGM 2022 Fuarı da uzun yıllardır organize ettiğiniz ITM ve HIGHTEX Fuarları gibi başarılı olacaktır. Biz de ihracatçı birlikleri, dernekler ve iç giyimciler olarak desteğimizle arkanızdayız.”

Konfeksiyon makineleri sektörü ile hazır giyim üreticileri ve yatırımcıları, sektörün en kapsamlı buluşma noktası olan IGM 2022 Fuarı’nda bir araya geliyor. Satışları tüm hızıyla devam eden ve yoğun katılım taleplerinin olduğu IGM Fuarı’na, sektör temsilcileri ve birliklerden de destek geliyor.

İç giyim ve hazır giyim üreticisi olarak uzun yıllardır fuarcılık sektörünün içerisinde olduğunu, dünyanın pek çok bölgesinde düzenlenen fuarlara katıldığını söyleyen Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği (TİGSAD) Başkanı Nazım Kanpolat; “Fuarcılığın sektöre katkılarını çok iyi biliyorum. Eğer doğru firmalar doğru stratejilerle fuar organize ederlerse her iki taraf da kazanır. Uluslararası fuarların Türk ekonomisine de firmalarımıza da çok katkısı var. Fakat ülkemizde 5.’si, 10.’su, 15.’sini düzenlenen fuar sayısı da böyle uzun soluklu fuar düzenleyen firma sayısı da oldukça az. 1-2 senede köşeyi dönme mantığıyla, tamamen devlet desteklerini kullanarak düzenlenen fuarlar maalesef uzun soluklu olmuyor. Dolayısıyla bu tür fuarlar ayakta kalamıyor. Hâlbuki iki tarafında kazanabileceği bir sistemle organize edilse fuarlarımız 20.’sine hatta 30.’suna ulaşabilir.” dedi.

Uzun soluklu fuarlara imza atan firmalar da olduğunun altını çizen Nazım Kanpolat, sözlerine şöyle devam etti: “Biz dernekler ve ihracatçı birlikleri olarak bu firmalara elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Belediyelerin, sivil toplum kuruluşlarının, sanayi odalarının, ihracatçı birliklerinin el ele vererek fuarları biraz daha büyütmeleri ve sürelerini uzatmaları gerekiyor. İleride 3. veya 5.’inci fuarı değil de 30.’uncu 50.’inci fuarları yapıyor olmamız gerekiyor. Ben fuarcılığın önümüzdeki dönemde gelişerek devam edeceğini düşünüyorum.”

Biz de ihracatçı birlikleri, dernekler ve iç giyimciler olarak desteğimizle arkanızdayız

Nazım Kanpolat, IGM 2022 Fuarı hakkında da şu değerlendirmeyi yaptı: “Teknik Fuarcılık’ın fuarcılık alanındaki başarısı belli. Bu nedenle IGM 2022 Fuarı da sizin uzun yıllardır organize ettiğiniz ITM ve HIGHTEX Fuarları gibi başarılı olacaktır. Önümüzdeki dönem konfeksiyon ve hazır giyim sektörünün böyle bir fuarı olacağı için seviniyoruz. IGM Fuarı hem sektöre hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sunacaktır. Biz de ihracatçı birlikleri, dernekler ve iç giyimciler olarak desteğimizle arkanızdayız.”