BASIN BÜLTENİ

TGSD Başkanı Ramazan Kaya: Sektörde Yaşanan Değişim ve Gelişimi, IGM 2022 Fuarı’nda Göreceğiz

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Ramazan Kaya: “IGM 2022 Fuarı, uzun bir arada sonra yapılacağı için katılımcıların bu süreçte geliştirdikleri yeni ürünlerini sergileyeceği ilk fuar olacak.” 

Konfeksiyon makineleri sektörü ile hazırı giyim üreticileri ve yatırımcıları, sektörün en kapsamlı buluşma noktası olan IGM 2022 Fuarı’nda bir araya geliyor. Satışları tüm hızıyla devam eden ve yoğun katılım taleplerinin olduğu IGM Fuarı’na, sektör temsilcileri ve birliklerden de destek geliyor.

Uluslararası fuarların, ülkenin tanıtımı açısından oldukça faydalı etkinlikler olduğunu vurgulayan Ramazan Kaya; “Özellikle yeni pazarlara kendimizi anlatmamız ve tanıtım açısından fuarlar büyük önem taşıyor. AB ülkelerine %60-65 oranında ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde Amerika’daki ve belki Uzakdoğu’daki pazar payımızı daha da attıracağız. Uluslararası fuarlarla ülkemizin tanıtımını yaparak ihracatımıza da destek oluyoruz. Ülkemizin yurt dışı ticarette daha da iyi hale gelebilmesi adına uluslararası lobi ve tanıtım / pazarlama faaliyetlerini arttırmamız gerekiyor. Uluslararası fuarların, ilgili ülkelerdeki alıcılarla ilişkileri güçlendirerek bu konuda da katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

IGM 2022’de tüm katılımcılar, geliştirdikleri ürünleri tanıtma ve anlatma fırsatı bulacak

Ramazan Kaya, IGM 2022 Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı’nın konfeksiyon ve hazır giyim sektörüne katkılarıyla ilgili şunları söyledi: “Pandemi sürecinde sektörde yaşanan değişim ve gelişimi, IGM Fuarı’nda göreceğiz. 10 yıldır kat edemediğimiz gelişmeyi bu son iki yılda kat ettik. Tüm katılımcılar, geliştirdikleri ürünleri tanıtma ve anlatma fırsatı bulacak.
Dijital platformlar iyi ama genelde insanlar fiziksel olarak da bir araya gelmek, sohbet etmek istiyor. O yüzden fuarların devam etmesinden yanayız. Fuarlardaki sonuç ilgisine çok iyi bakmak, bunları sürdürülebilir hale getirmek gerekiyor. Fuara katılanların arasındaki etkileşimi günübirlik ve tek seferlik değil, orta ve uzun vadeli düşünmeliyiz. Fuara tek defa katılmak olmaz, devamlı yer almalısınız.

IGM 2022 Fuarı, uzun bir aradan sonra yapılacağı için katılımcıların bu süreçte geliştirdikleri yeni ürünlerini sergileyeceği ilk fuar olacak. Bütün sektörleri bir araya getirerek sinerji oluşturmak güzel bir duygu. Birlikten güç doğar, hepimiz birbirimizin destekçisiyiz.”