BASIN BÜLTENİ

Isıya Karşı Dayanıklı Uygulamalar İçin Geliştirdiği Çözümler İle IGM 2022’de

Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe kullanılan tüm teknolojileri bir araya getirecek olan IGM 2022’ye, yurt içi ve yurt dışından birçok firma yoğun ilgi gösteriyor. Başvurularını tamamlayan firmalar arasına 50 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan endüstriyel dikiş ve nakış iplikleri üreticisi Durak Tekstil de katıldı. Durak Tekstil IGM 2022 Fuarı’nda ısıya karşı dayanıklı uygulamalar için ürettiği çözümleri sergileyecek.

Konfeksiyon sektörünü 27. kez İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirecek olan IGM 2022- İstanbul 27. Uluslararası Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı, 8-11 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçiye ve alım heyetine ev sahipliği yapacak IGM 2022 Fuarı’nın satışları tüm hızıyla devam ediyor.

“Ürünlerimizi Pazarla Buluşturmak İçin IGM 2022 Fuarı’na Katılacağız”

IGM 2022 Fuarı’nda yerini alan firmalardan Durak Tekstil, 50 yıllık köklü bir geçmişe sahip. Bugün itibariyle Bursa’da ve Çin’de Changxing şehrindeki tesislerinde endüstriyel dikiş ve nakış iplikleri üreterek, faaliyetlerini sürdürüyor. Durak Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Yiğit Durak,
IGM 2022 Fuarı’na katılmaya nasıl karar verdiklerini şöyle açıklıyor: “75’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Durak Tekstil, hem ürünlerini pazarla buluşturmak hem de pazarla bağlarını güçlendirmek için IGM 2022 fuarında yerini alacak. Fuara katılmaya karar verirken temel amacımız marka gücümüzü yansıtmaktı. Tekstil endüstrisinin önde gelen makine fuarlarından biri olan ITM Fuarı’nı da organize eden Teknik Fuarcılık’ın gerçekleştireceği IGM 2022’nin bunun için en doğru platform olduğuna inanıyoruz. Fuarda Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün bütün tedarik zincirinden profesyonellerle buluşmanın yanı sıra, küresel bağlantılar da elde etmeyi bekliyoruz. IGM 2022 fuarı önümüzdeki yıla ilişkin pazar perspektifimizin netleştirmemize katkıda bulunacak.”

IGM 2022 fuarının Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün hem üretim süreçlerini optimize etmesi hem de küresel pazarla bağlantılarını güçlendirmesi için büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Yiğit Durak, şunları söylüyor: “Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün üretim gücü bulunduğu bölge açısından oldukça rekabetçidir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da tekstil ve hazır giyim sektörü, Türkiye’nin toplam ihracat oranından daha fazla büyüme ile ihracat gerçekleştiriyor. Bu bağlamda, sektörümüz için üretim maliyetlerini aşağıya çekecek süreçleri koordine etmek ve yeni pazarlara ulaşmalarını sağlayacak olanaklara ulaşmak çok önemli.”

“Aramid Elyaftan Üretilmiş Özel İpliklerimizi IGM 2022’de sergileyeceğiz”

Durak Tekstil’in ürün portföyünde 54 ana grupta 350 çeşitten fazla endüstriyel dikiş ve nakış ipliği bulunuyor. Bu iplikler hazır giyim / konfeksiyon, nakış, brode, denim, ayakkabı, dış mekan, otomotiv, yatak / kapitone ve benzeri uygulamaların yanı sıra teknik tekstillere dönük uygulamalarda da tercih ediliyor. Yiğit Durak, IGM 2022 Fuarı’nda sergileyecekleri ürünlerle ilgili şu bilgileri veriyor. “Polyester bazlı genel dikiş ve nakış uygulamalarına dönük ipliklerimizin yanı sıra, aramid elyafından üretilmiş özel ipliklerimizle, ateşe ve ısıya karşı dayanıklı uygulamalar için olan çözümlerimiz de IGM 2022 fuarında sergilenecek. 350’den fazla ürün içinde pazarda en fazla talep gören yenilikçi çözümlerimizi sunarken, ayrıca müşterilerimizden gelen taleplerle bu iplikleri özelleştirebildiğimizi, onlar için özel renk, doku ve kalınlıklarda üretim gerçekleştirebildiğimizi göstereceğiz. Elbette, fuarda esas vurgulayacağımız nokta; müşterilerimizle iş birliğimizi satıcı ve alıcı olarak tanımlamadığımız, bütün üretim sürecince kendimizi güvenilir bir partner olarak konumlandırmamızdır. İşte bu güvenin altını çizeceğiz.”