BASIN BÜLTENİ

İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe: IGM Fuarı Gibi Önemli Sektörel Fuarların Ülke Ekonomisine Çok Ciddi Anlamda Katkı Sağladığını Düşünüyorum

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe: “IGM 2022 İstanbul Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün büyük bir ihtiyacını dolduruyor ve bu alanda önemli rol oynuyor.”

Konfeksiyon makineleri sektörü ile hazır giyim üreticileri ve yatırımcıları, sektörün en kapsamlı buluşma noktası olan IGM 2022 Fuarı’nda bir araya gelecek. Satışları tüm hızıyla devam eden ve yoğun katılım taleplerinin olduğu IGM Fuarı’na, sektör temsilcileri ve birliklerden de destek geliyor.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, “Türkiye’de düzenlenen uluslararası kapsamlı markalaşmış fuarların öneminin altını çizerek şunları söyledi: “IGM 2022 gibi fuarlar, ülke ekonomisine ve ihracatına büyük katkı sağlıyor.

Bu tip fuarlar kendi sektörleri içinde önemli paydaşları, alıcıları, satıcıları ve üreticileri bir araya getirerek önemli bir platform teşkil ediyor ve bu paydaşlar arasında ciddi bir sinerji oluşturuyor.

Böyle markalaşmış ve oturmuş fuarlar gerek ülke gerekse sektörel tanıtımı için önem taşıyor.”

“Sektörün Yatırım İhtiyaçlarını Şekillendirmek İçin IGM Fuarına İhtiyacı Var”

Mustafa Gültepe, hazır giyim ve konfeksiyon sektörüne, yatırımlarına ve ihracatına katkılarıyla ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:
“IGM 2022 İstanbul Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün büyük bir eksiklik ve ihtiyacını dolduruyor ve bu alanda büyük rol oynuyor.

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün, makineler ve aksamında mevcut gelişmeleri takip etmek ve gerektiğinde yatırım ihtiyacını şekillendirmek açısından IGM 2022 Fuarına ve bu fuarın devamına ihtiyacı var.”