HAKKIMIZDA

Kurulduğu 1996 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve İstanbul’da sektörel fuarlar, kongreler, seminerler düzenleyen Teknik Fuarcılık; uluslararası katılımcı ve ziyaretçileriyle göz dolduran etkinliklere ve başarılara imza attı. Organizasyon yeteneği, güçlü müşteri ilişkileri, bilgi birikimi, fuar deneyimi, genç, dinamik ve profesyonel kadrosu ile kısa süre içinde Türkiye’nin önde gelen fuar organizatörlerinden biri haline geldi.

Düzenlediği fuarlarda, müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Teknik Fuarcılık, gerek katılımcı firmaların gerekse ziyaretçilerin vazgeçilmez ortağı oldu. Bugüne kadar on binlerce katılımcıya hizmet veren Teknik Fuarcılık, pek çok ihracatçı birliği, üniversite ve dernek ile iş birliği yaptı. Fuarları ziyaret eden bir milyondan fazla ziyaretçi, en son teknolojik yeniliklere tanıklık etmenin yanı sıra önemli ticari bağlantılar gerçekleştirdi.

Müşteri ihtiyaçlarını ve memnuniyetini birincil önceliği yaparak onlara en kaliteli hizmeti sunmayı vizyon olarak belirleyen Teknik Fuarcılık, birçok ihtisas fuarı düzenledi. İlk olarak İstanbul’da TEXCHEM; Uluslararası Tekstil Kimyasalları ve Laboratuvar Cihazları Fuarı’nı düzenleyen Teknik Fuarcılık, zaman içerisinde uluslararası üne ve öneme sahip onlarca ihtisas fuarı organize etti. Bu fuarlar arasında; BURTEX; Bursa Tekstil Makineleri, Yan Sanayi ve Kimyasalları Fuarı, DENTEX; Denizli Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri, Yan Sanayi Fuarı, JEANSWORLD; Denim Teknolojileri, Ürünleri ve Aksesuarları Fuarı, SAFETECH; İş Güvenliği ve Teknolojileri Fuarı ve OTM; Ortadoğu Tekstil Makineleri Fuarı yer alıyor.

Özellikle Tekstil sektörüne yönelik fuarlarıyla ve yayınlarıyla Türk ve dünya tekstili arasında köprü oluşturan Teknik Fuarcılık, bilgi birikiminin yanı sıra tecrübesiyle de sektörün nabzını tutuyor. Teknik Fuarcılık A.Ş.’nin Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ortaklığıyla iki yılda bir düzenlediği ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı dünyanın konusunda en önemli ilk 3 fuarı arasında bulunuyor. HIGHTEX Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı ise Türkiye’nin ve bölgenin alanında ilk ve tek fuarı olma özelliğini taşıyor. Firmaların son teknolojik ürünlerini sergilediği ITM ve HIGHTEX Fuarları, katılımcı sayısı ve ülke çeşitliliği ile başarısını her geçen gün arttırarak yoluna devam ediyor.

Ayrıca tekstil sektörüne yönelik iki ayrı dergi yayınlayan Teknik Fuarcılık, aylık hazırlanan Tekstil Teknoloji Dergisi ile yerli ve yabancı tekstil firmalarının gelişmelerini takip ediyor. Periyodik olarak yayınlanan Nonwoven Technical Textiles Technology Dergisi Türkiye’de içeriği bakımından ilk ve tek yayın olma özelliğini sürdürüyor. Dergide, teknik tekstiller, nonwoven ürünler ve pandemi ile mücadelede kullanılan; maske, önlük, tulum gibi koruyucu giysileri ve hammaddelerini üreten firmaların en son yeniliklerine ve haberlerine yer veriliyor. Tekstil sektöründeki tüm gelişmeleri anında öğrenebileceğiniz E-Textile Magazine ve nonwoven teknoloji dergisinin internet sitesi sizlere; tekstil sektöründeki yeniliklere tek bir tıkla ulaşabilme imkânı sunuyor.

Yenilikçilik ve girişimcilik misyonuyla yoluna güçlenerek devam eden Teknik Fuarcılık, müşteri memnuniyetini her yıl yükselterek sektörün önünü açan, sektöre yön veren uluslararası organizasyonlar düzenlemeyi sürdürecek…